Rynek walutowy
Rynek walutowy to najprościej rzecz ujmując - rynek, na którym handluje się walutami, ewentualnie zaś - dewizami, czyli papierami wartościowymi lub innymi dokumentami pełniącymi funkcję środka płatniczego.Rynek walutowy, zwany też rynkiem "Forex" - z angielskiego Foreign Exchange, działa bez przerwy - non stop, przez pięć dni w tygodniu. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż w czasie gdy otwierany jest rynek w Europie, zamykane są rynki azjatyckie. Z koli, zamknięcie rynku w Europie zbiega się czasowo z otwarciem amerykańskich notowań. Zamknięcie rynku amerykańskiego to otwarcie rynku w Australii - itd., itp.
Rynki walutowe przeznaczone są dla wszystkich tych, którzy lubią przede wszystkim emocje, szybki, choć niekoniecznie łatwy - zysk oraz gry wojenne, w których tak jak tutaj - na rynku, musisz sprawnie analizować oraz szybko podejmować istotne decyzje, dzięki którym możesz wiele zyskać, a czasem jeszcze więcej stracić. Tutaj nie ma co liczyć na czyjąś pomoc lub wyrozumiałość. Albo jesteś naprawdę dobry, albo lepiej zająć się czymś innym. Uczestnikami rynku walutowego są więc banki centralne i komercyjne, a także, różne instytucje finansowe, w tym fundusze inwestycyjne oraz fundusze emerytalne. W mniejszym zaś stopniu uczestnikami rynku walutowego są również osoby fizyczne.
Duża liczba uczestników, a przede wszystkim ich różnorodność sprawia, iż rynek walutowy jest najbardziej płynnym rynkiem finansowym na całym świecie. Przedmiotem transakcji, jak już zostało powiedziane (a ściślej rzecz ujmując - napisane) są wszelkie waluty świata, a więc dolar amerykański, marka niemiecka, frank francuski czy też jen japoński, z tym że, zasadą nadrzędną jest, iż wszystkie kursy podaje się w odniesieniu do amerykańskiego dolara.
Największe międzynarodowe rynki walutowe znajdują się w Nowym Jorku, Londynie, Zurychu, Tokio, Hongkongu oraz w Singapurze.
--
Stopka
Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz